- Hoogtepunten van drie landen!
- Wandelen door boomtoppen
- Genieten op een bounty eiland
- Ontspannen in warmwaterbronnen
Na een heerlijke 'gallo pinto', een typisch ontbijt van rijst met bonen, heb je de tijd om San José te verkennen. Slenter door de centrale winkelstraat of door één van de vele parken waar de 'Ticos', de lokale naam voor de inwoners van Costa Rica, hun vrije tijd besteden. Een aantal musea is zeer de moeite waard. In het wereldberoemde Monteverde Reservaat kun je genieten van een sprookjesachtige omgeving, waar de bomen behangen zijn met lianen, mossen en bromelia’s. Het is de plek om, eventueel over hangbruggen door de boomtoppen, op zoek te gaan naar kolibries, luiaards, de zeldzame quetzal en onwerkelijk blauwe vlinders.
Uitstap naar Nicaragua
De meest historische stad van Nicaragua is Granada; pastelkleurige huizen, barokke kerken en straten met kinderkopjes. Je logeert hier in een mooi oud-koloniaal hotel, dat gelegen is aan het centrale plein. Vanuit deze monumentale stad, idyllisch gelegen aan het Nicaragua-meer, kun je een tochtje maken naar de in het meer gelegen ‘isletas’ (eilandjes). De vulkaan Rincón de la Vieja blaast stoom af in een savanneachtige omgeving waar je mooie wandelingen kunt maken. Je ziet gaten vol kokende modder borrelen en af en toe rookpluimpjes uit de vulkaan komen. Vergeet niet de koddige neusbeertjes en vele tropisch gekleurde vogels te bewonderen.
Schildpadden op het strand
Het diepe gerommel van de actieve Arenal-vulkaan is indrukwekkend. Je slaapt in prachtig gelegen bungalows met goed zicht op de vulkaan. ‘s Avonds is de dieprode gloed van de lava uit de krater goed te zien. De warmwaterbronnen, gelegen aan de voet van de vulkaan, zijn een weldaad voor je lichaam. Een facultatieve excursie naar het waterrijke Caño Negro Reservaat is ideaal om schildpadden, kaaimannen en talloze watervogels te bekijken. Je rijdt naar onze prachtige junglelodge met zwembad, gelegen nabij het plaatsje Sarapiqui. In een concert van insecten- en vogelgeluiden doorkruis je per boot de wateren van het Caribische Tortuguero Nationaal Park. Onderweg zie je bontgekleurde vogels, apen en over het water lopende Christushagedissen. De stranden hier zijn al eeuwenlang een broedplaats voor zeeschildpadden.
Divers Panama
De archipel 'Bocas del Toro' hoort bij Panama en ligt in de Caribische Zee. Je logeert in een comfortabel hotel op het met palmen bedekte eiland Isla Colón, waar je heerlijk kunt uitrusten van je rondreis. Luieren in een hangmat, snorkelen, duiken, een boottocht op zoek naar dolfijnen, een stukje fietsen en genieten van exotische Caribische maaltijden met vis, kreeft of schaaldieren. Vanuit Boquete kun je mooie wandelingen maken door vruchtbare koffieplantages. In het surfplaatsje Dominical verblijf je in een mooie bungalow met een lekker zwembad. Liefhebbers kunnen een optioneel bezoek brengen aan het indrukwekkende Corcovado Nationaal Park waar, met wat geluk, de tapir en jaguar worden aangetroffen.