Armenië is een echt bergland, minder dan 10 procent van het land ligt onder de 1000 meter hoogte. Het overwegend ongerepte landschap telt veel meren en woeste beken. De bevolking is over het algemeen Armeens-orthodox. Tijdens de Sovjetperiode waren kerkdiensten verboden en werden priesters vervolgd. Kerken en kloosters werden na het uiteenvallen van de Sovjet-Unie in een razend tempo gebouwd en gerestaureerd. Oude tradities bloeien weer helemaal op. Je ziet en ervaart het tijdens je Armenië rondreis!
Armenië is een echt bergland, minder dan 10 procent van het land ligt onder de 1000 meter hoogte. Het overwegend ongerepte landschap telt veel meren en woeste beken. De bevolking is over het algemeen Armeens-orthodox. Tijdens de Sovjetperiode waren kerkdiensten verboden en werden priesters vervolgd. Kerken en kloosters werden na het uiteenvallen van de Sovjet-Unie in een razend tempo gebouwd en gerestaureerd. Oude tradities bloeien weer helemaal op. Je ziet en ervaart het tijdens je Armenië rondreis!
Reiziger: 12 dagen lang vertoefden we in een heel gastvrij land en een beetje een best kept secret. De landschappen zijn als uit een droom. De mensen zijn ontzettend gastvrij. Het is een cultuur die je echt wil ontdekken. Laat je verrassen en ga mee op reis naar Armenië.
Reiziger: Zeer mooi reiservaring gehad in Armenië. Heel leuke groep, heel mooi land en een enorm gepassioneerde gids. Hazmik overdonderde ons volledig met haar liefde voor haar prachtige land... Mooie mix tussen cultuur en natuur. Heel lekker gegeten en gedronken ook. Top ervaring. Niet twijfelen, nu gaan...nu de grote massa deze parel nog niet heeft ontdekt.
“Ik ben altijd al gek geweest op bergen. Armenië is dus echt een land voor mij. De meren en riviertjes zorgen voor de afwisseling in het landschap en kerken en kloosters laten je zien hoe de mensen hun religie uiten.”
Frans, Reiziger
Lees hoe wij het groene karakter van onze reizen bevorderen.
Koning Aap steunt Justdiggit in haar strijd tegen opwarming van de aarde.
Samen met onze lokale agenten steunen wij diverse projecten over de wereld.
Duurzaam reizen is rekening houden met mensen, natuur en cultuur. Wat kun jij doen?
Bij veel reizen die we aanbieden zijn inentingen tegen de belangrijkste ziekten noodzakelijk. Niet het meest leuke deel van je reisvoorbereiding maar wel onvermijdelijk. Wij zijn niet medisch geschoold en mogen daarom hierover geen advies geven.
Koning Aap Nederland heeft in samenwerking met Thuisvaccinatie.nl een oplossing gevonden voor deze vaak tijdrovende klus. In plaats van dat jij naar de GGD of huisarts moet gaan, komt een huisarts bij je thuis op het moment dat het jou schikt om de benodigde inentingen te zetten.
De Belgische reizigers kunnen voor de meest correcte en up-to-date informatie terecht bij de huisarts en/of bij het Instituut voor Tropische Geneeskunde. Je kan ook op www.wanda.be online per land advies opvragen. Bij het Instituut voor Tropische Geneeskunde kun je ook terecht voor je inentingen.
De periode april tot en met september is de beste periode om naar Armenië af te reizen. De seizoenen zijn vergelijkbaar met die bij ons, maar in de zomer kan het er flink warm worden.
Tijdens je reis door Armenië overnacht je in prima middenklassehotels. Onder het tabblad 'Accommodaties' bij iedere reis vind je een selectie van de hotels die wij tijdens deze reis gebruiken. Het geeft je een goede algemene indruk van wat je kunt verwachten.