Saoedi-Arabië heeft een woestijnklimaat met hete droge zomers en milde vrij droge winters. Overdag kunnen de temperaturen oplopen tot boven de 40 graden en in de nacht kan het behoorlijk afkoelen. Aan de kust zijn de temperaturen in de zomer wat minder hoog dan in het binnenland. De Saoedische winter is kort en brengt onregelmatig een beperkte hoeveelheid neerslag.
Klimaattabel:Riyad
Maand |
T Gem |
Zon |
Regen |
T W |
Januari |
20 |
8 |
4 |
|
Februari |
23 |
8 |
3 |
|
Maart |
28 |
8 |
7 |
|
April |
33 |
9 |
7 |
|
Mei |
39 |
10 |
3 |
|
Juni |
42 |
11 |
0 |
|
Juli |
43 |
10 |
0 |
|
Augustus |
43 |
10 |
0 |
|
September |
40 |
10 |
0 |
|
Oktober |
35 |
10 |
1 |
|
November |
28 |
9 |
2 |
|
December |
22 |
8 |
4 |
|
Jeddah
Maand |
T Gem |
Zon |
Regen |
T W |
Januari |
28 |
7 |
2 |
26 |
Februari |
29 |
8 |
0 |
25 |
Maart |
31 |
9 |
1 |
25 |
April |
34 |
10 |
1 |
26 |
Mei |
36 |
11 |
1 |
28 |
Juni |
38 |
11 |
0 |
29 |
Juli |
38 |
10 |
0 |
31 |
Augustus |
38 |
10 |
0 |
31 |
September |
37 |
10 |
0 |
31 |
Oktober |
35 |
10 |
1 |
30 |
November |
33 |
8 |
2 |
29 |
December |
30 |
7 |
1 |
27 |
De munteenheid van Saoedi-Arabië is de Saoedische riyal (SR). Voor de actuele koers download de app ‘XE Currency’ of kijk op www.oanda.com.
Wisselen of pinnen in Saoedi-Arabië
In de steden zijn ATM’s waar je kunt pinnen met je bankpas. Bij veel zaken kun je met creditcard betalen. Om veiligheidsredenen hebben Nederlandse en Belgische banken de bankpassen met Maestro-logo standaard ingesteld op gebruik binnen Europa. Indien je geld wilt pinnen in Saoedi-Arabië dien je deze instelling tijdelijk te wijzigen naar ‘Wereld’. Als je cash euro’s of dollars wilt wisselen kun je dat beter doen bij wisselkantoortjes dan bij hotels.
Internationaal paspoort:
Wij adviseren je om op reis te gaan met een internationaal paspoort dat bij terugkeer van je reis nog minimaal 6 maanden geldig is. Als je naar Saudi-Arabië reist moet je paspoort beschikken over tenminste 1 lege visumpagina.
Visum:
Ja, voor deze bestemming is een visum, e-visum of toeristenkaart nodig voor reizigers met de Nederlandse of Belgische nationaliteit. Wij raden je aan om 4 weken voor vertrek van je groepsreis je visum aan te vragen.
Je kunt ervoor kiezen om het visum via onze partner Visa4Travel aan te vragen, of zelf te regelen. Onze partner Traveldocs helpt je graag verder en is telefonisch bereikbaar via +31 (0)23 2210004. Traveldocs is een gespecialiseerde visumdienst voor Nederland (voor Nederlandse paspoorthouders) en België (voor Belgische paspoorthouders).
Kijk op de website van Traveldocs voor meer informatie:
- Nederlandse reizigers bezoeken: visum-legalisatie.nl/koningaap-nl
- Belgische reizigers bezoeken: visum-legalisatie.nl/koningaap-be
De prijs van het visum staat op de website van Traveldocs. Je betaalt rechtstreeks aan Traveldocs bij het indienen van je aanvraag.
Reizigers die niet beschikken over de Nederlandse of Belgische nationaliteit, dienen zelf contact op te nemen met de betreffende ambassade(s) en hun eventuele visum te regelen.
Reizigers met meereizende kinderen onder de 18 jaar dienen zelf bij de betreffende ambassade te infomeren naar eventuele aanvullende toelatingseisen