Oezbekistan spreekt al eeuwen tot de verbeelding van reizigers. Slechts weinigen gaven hieraan toe en hebben het gebied met eigen ogen gezien. Het land heeft zijn bezoekers veel moois te bieden; oude steden vol mooi gedecoreerde moskeeën, Koranscholen en karavanserais. Je slaapt een nacht in een yurtenkamp en verblijft bij een familie thuis. Bijzonder is je bezoek aan Nukus en de woestijnkastelen van Karakalpakstan. Beleef een oosters sprookje tijdens deze rondreis Oezbekistan...
Oezbekistan spreekt al eeuwen tot de verbeelding van reizigers. Slechts weinigen gaven hieraan toe en hebben het gebied met eigen ogen gezien. Het land heeft zijn bezoekers veel moois te bieden; oude steden vol mooi gedecoreerde moskeeën, Koranscholen en karavanserais. Je slaapt een nacht in een yurtenkamp en verblijft bij een familie thuis. Bijzonder is je bezoek aan Nukus en de woestijnkastelen van Karakalpakstan. Beleef een oosters sprookje tijdens deze rondreis Oezbekistan...
Martine: Prachtige reis om kennis te maken van de belangrijkste sites en rijke geschiedenis van dit land. Vriendelijke mensen, zeer goede accommodaties,fijn klimaat en goed eten.
Reiziger: Na Iran ( ook met K.Aap) gekozen voor een ander stukje van de Zijderoute. Mooie reis, vriendelijke bevolking , lekker eten en veel moois gezien. Voor de mensen die Oezbekistan willen bezoeken zou ik zeggen: niet twijfelen, niet wachten, zeker doen...... veeel plezier
“Ik wilde een keer iets heel anders doen na diverse reizen in Azië. Ik merkte dat de Oezbeken nog niet veel met toeristen in aanraking waren gekomen, dat zorgde soms voor lachwekkende taferelen.”
Jelle, Reiziger
Lees hoe wij het groene karakter van onze reizen bevorderen.
Koning Aap steunt Justdiggit in haar strijd tegen opwarming van de aarde.
Samen met onze lokale agenten steunen wij diverse projecten over de wereld.
Duurzaam reizen is rekening houden met mensen, natuur en cultuur. Wat kun jij doen?
Internationaal paspoort:
Wij adviseren je om op reis te gaan met een internationaal paspoort dat bij terugkeer van je reis nog minimaal zes maanden geldig is. Als je naar Oezbekistan reist moet je paspoort beschikken over tenminste 1 lege visumpagina.
Visum:
Voor deze bestemming is er voor reizigers met een Nederlandse of Belgische nationaliteit geen visum nodig bij een verblijf tot maximaal 30 dagen.
Als je afwijkend reist van de groep raden wij je aan om je goed te laten informeren over of je een visum nodig hebt. Onze partner Traveldocs helpt je graag verder en is telefonisch bereikbaar via +31 (0)23-2210004. Traveldocs is een gespecialiseerde visumdienst voor Nederland (voor Nederlandse paspoorthouders) en België (voor Belgische paspoorthouders).
Kijk op de website van Traveldocs voor meer informatie:
- Nederlandse reizigers bezoeken: visum-legalisatie.nl/koningaap-nl
- Belgische reizigers bezoeken: visum-legalisatie.nl/koningaap-be
Aanvullende informatie is ook terug te vinden onder het tabblad ‘Meer reisinfo’ bij iedere reis.
Reizigers die niet beschikken over de Nederlandse of Belgische nationaliteit, dienen zelf contact op te nemen met de betreffende ambassade(s) en hun eventuele visum te regelen.
Reizigers met meereizende kinderen onder de 18 jaar dienen zelf bij de betreffende ambassade te infomeren naar eventuele aanvullende toelatingseisen.
Bij veel reizen die we aanbieden zijn inentingen tegen de belangrijkste ziekten noodzakelijk. Niet het meest leuke deel van je reisvoorbereiding maar wel onvermijdelijk. Wij zijn niet medisch geschoold en mogen daarom hierover geen advies geven.
Koning Aap Nederland heeft in samenwerking met Thuisvaccinatie.nl een oplossing gevonden voor deze vaak tijdrovende klus. In plaats van dat jij naar de GGD of huisarts moet gaan, komt een huisarts bij je thuis op het moment dat het jou schikt om de benodigde inentingen te zetten.
De Belgische reizigers kunnen voor de meest correcte en up-to-date informatie terecht bij de huisarts en/of bij het Instituut voor Tropische Geneeskunde. Je kan ook op www.wanda.be online per land advies opvragen. Bij het Instituut voor Tropische Geneeskunde kun je ook terecht voor je inentingen.
In het voor- en najaar zijn de temperaturen zeer aangenaam. In onze zomer is het erg warm in Oezbekistan, het is echter wel een droge warmte. In de zomer kan je het best vroeg in de ochtend en later in de middag op stap gaan.
Er wordt overnacht in redelijke middenklasse hotels en sfeervolle traditionele guesthouses met eigen douche en toilet.
Tijdens de 15-daagse Oezbekistan rondreis (reiscode: RUZ) overnacht je 1 nacht in een yurt en 1 nacht in een homestay. In de yurt slaap je met meerdere personen en is er buiten een eenvoudige wc en een wasbakje. Bij de homestay slaap je meestal met 2 personen in een kamer met gedeeld sanitair. De groep wordt dan verdeeld over meerdere huizen. Bij de 22-daagse Centraal-Azië reis (reiscode: RCA) overnacht je enkel in hotels.
Voor meer informatie over de accommodaties in Oezbekistan zie het tabblad ‘Accommodaties’ bij iedere reis.